utorok, 18. február 2020

Ve čtvrtek 7. listopadu 2019 proběhl na půdě Mendelovy univerzity v Brně v moderní posluchárně budovy Q 8. ročník odborné konference INTERIÉRY 2019, které v minulých sedmi letech předcházel stejnojmenný seminář pořádaný VOŠ a SPŠ Volyně. Letošní konference proběhla s hlavním tématem „Design & business“, které bylo diskutované takříkajíc ze všech možných stran. Prostřednictvím přednášejících designérů, výrobců interiérů, prodejců komponentů a materiálů a dalších odborníků se ho více či méně dotkla většina z 23 přednášek, které si tentokrát nenechalo ujít 517 účastníků. O kvalitě přednášek, vybíraných pořadateli se snahou otevřít témata, o nichž se nehovoří, ale která tíží každého z designérů, svědčil neustále plný sál.

V minulém vydání Dřevařského magazínu (DM 11/2019) jsme představili dvě z pohledu odborné poroty a hlasující veřejnosti nejlepší soutěžní práce letošního 7. ročníku studentské soutěže „Stavby s vůní dřeva 2019“ v kategorii „Dřevěné stavby – malé“, zpracované studenty Fakulty architektury a Fakulty stavební na ČVUT Praha a VUT Brno. Opomenout však nelze ani druhou soutěžní kategorii „Dřevěné stavby – velké“ a v ní odbornou porotou oceněné technické řešení Teamakers Guest House dvojice studentů z brněnského VUT Davida Krále a Ondřeje Kurečky či hlasující veřejností oceněný projekt Arborum, zpracovaný jejich spolužáky Miroslavem Prokopem a Tomášem Ferdou. V neposlední řadě pak ani zvláštním oceněním odborné poroty se pyšnící Polyfunkční blok Těšnov, navržený opět budoucími stavaři z VUT Brno Martinem Velflem a Jakubem Sedláčkem.

Obecně prospěšná společnost Národní centrum nábytkového designu (NCND), která se věnuje problematice vývoje nábytkového designu a výroby nábytku v Československu v poválečném období, připravila ve spolupráci s ateliérem Průmyslový design Fakulty multimediálních komunikací Univerzity T. Bati ve Zlíně (APD FMK UTB) a firmou Kovonax, s. r. o. mezinárodní konferenci nazvanou Trubkový nábytek – fenomén 20. století. Konala se v Bystřici pod Hostýnem ve čtvrtek 10. 10. 2019 za účasti přednášejících a posluchačů z řad odborné veřejnosti, designérů, studentů a bývalých i současných zaměstnanců společnosti Kovonax.

Odborný časopis na podporu drevárskej a nábytkárskej výroby.

Zásady spracovania osobných údajov

Uložiť

Uložiť

Newsletter

Prihláste sa pre prijímanie newsletter-a. Nezmeškáte tak žiadne aktuálne novinky.

Rozosielame iba dôležité informácie. Nespamujeme!