štvrtok, 09. apríl 2020

Řadu závažných problémů může způsobit nesprávně provedená montáž nových oken – konkrétně nedostatečná ochrana připojovací spáry. Nezakrytá montážní PU pěna, která se v rámci montáže oken standardně používá k vyplnění připojovací spáry, má sice velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, ty jsou ale funkční pouze v případě, že pěna zůstane suchá a není vystavena působení slunečního UV záření.

Inzerce

Obrovská rozmanitost struktur povrchů a stupňů lesku nábytkových desek se odráží i na hranách. Zatímco před pár lety se ještě pracovalo převážně s povrchem miniperlička, dnes firma Ostermann svým zákazníkům poskytuje hrany s 20 různými povrchy.

V Dřevařském magazínu 12/2019 jsme představili nový potahový materiál vyrobený z korku (viz ZDE), prezentovaný jako rostlinná alternativa usně pro výrobu čalouněného nábytku. Tato tzv. korková textilie ale není jediným alternativním veganským materiálem, kterým se někteří dodavatelé snaží nahradit klasickou useň nebo textilie živočišného původu. Již dříve jsme kupříkladu představili tradiční africký materiál Bark Cloth, získávaný z kůry divokých fíkovníků. Objevují se ale i zcela nové a často velmi bizarní materiály rostlinného původu, např. z kaktusů nebo z hub. Zdá se, že v souvislosti se sílícím tlakem na udržitelnost zdrojů a ochranu životního prostředí se s nabídkou podobných alternativních materiálů budeme setkávat stále častěji, a proto řada odborníků z nábytkářské praxe nabádá k obezřetnosti z hlediska ověření jejich vlastností a vhodnosti použití pro deklarované účely.

Odborný časopis na podporu drevárskej a nábytkárskej výroby.

Zásady spracovania osobných údajov

Uložiť

Uložiť

Newsletter

Prihláste sa pre prijímanie newsletter-a. Nezmeškáte tak žiadne aktuálne novinky.

Rozosielame iba dôležité informácie. Nespamujeme!