Budúci žilinskí stolári si vybojovali účasť v Prahe a vo Volyni

OHRA_2022_1465X181
OHRA_2022-final_700x180
Zdieľajte článok jednoducho so svojimi priateľmi.

SUSO Nitra1mPrvenstvo v slovenskom finále súťaže SUSO – Skills Slovakia 2017 v odbore Stolár získali žiaci SOŠ sv. Jozefa Robotníka Žilina. Spolu s družstvom SOŠ drevárska Spišská Nová Ves, ktoré obsadilo 2. miesto, postúpili do česko-slovenského finále do Prahy (19. – 22. 9. 2017).

Budúci stolári zo Žiliny Daniel Fečo a Lukáš Tereštík zo SOŠ sv. Jozefa Robotníka dosiahli vyrovnané výkony vo všetkých ôsmich disciplínach a získali 344 bodov. Na 2. mieste sa umiestnili Martin Dacho a Viliam Púček zo SOŠ drevárskej Spišská Nová Ves ziskom 326 bodov. Náhradníkom pre pražskú súťaž je Damián Bašista a Róbert Hudák zo SOŠ technickej Prešov, ktorí na 3. mieste dosiahli 321 bodov. Všetky tri družstvá si prevzali medaily, diplomy a ceny od organizátorov.

Najlepšia dvojica Daniel Fečo a Lukáš Tereštík získala aj mimoriadnu cenu formou študijnej stáže vo VOŠ a SPŠ Volyně. Program 3-dňovej stáže:

• motivačná prednáška s ukážkami projektov špeciálnych konštrukcií,
  • modelovanie v 3D s detaiImi zakončenia prvkov a tesárskymi spojmi,
  • pre model krovu príprava profilov a ovládanie softvéru CNC – linky,
  • práca na CNC – stroji.

Spolu s nimi sa na stáži zúčastní majster odbornej výchovy a dvaja ďalší žiaci školy.

Odborný partner súťaže VOŠ a SPŠ Volyně dodal pre zápolenie SUSO – Skills Slovakia technické výkresy a kompletnú technickú dokumentáciu. Autorom zadania zhotovenia výrobku je Libor Malý. Hotové výrobky zo súťaže venovali organizátori Detskému domovu v Kolíňanoch pri Nitre.

Foto: Prvenstvo v slovenskom finále SUSO – Skills Slovakia 2017 získali Daniel Fečo a Lukáš Tereštík (na fotke hore s majstrom Petrom Uríkom a na fotke dole na stupňoch víťazov)