utorok, 07. apríl 2020

V Německu a Rakousku roste poptávka po jehličnaté kulatině

Drevo v lese2Hospodářský vývoj v Evropě je v prvním kvartálu velmi zdrženlivý, ale země orientované na export jako Německo nebo Rakousko by měly od poloviny roku profitovat ze zvyšující se poptávky po dříví ze zahraničí. Také u domácích pilařských závodů v Německu a Rakousku vládne vysoká poptávka především po jehličnaté pilařské kulatině všech sortimentů. Ceny jehličnatého dříví se drží již delší dobu na stabilní vyšší úrovni, majitelé lesů využívají dobrých rámcových podmínek a příznivých cen.

Na trhu s listnatým dřívím je situace složitější. Ke konci těžební sezóny zaznamenala jen mírné oživení poptávka po buku, ceny však zůstaly většinou beze změn. Výraznější poptávka je stabilně po dubovém dříví.

Trh s energetickými sortimenty se ke konci topné sezóny zklidňuje, stále vysoká poptávka je po kvalitním, dva roky skladovaném palivovém dříví. Akční nabídky doporučují spotřebitelům zásobit se na příští topné období, protože před začátkem zimy dojde ke znatelnému zdražení palivových sortimentů.

Zdroje: www.timber-online.net, www.derwaldbauer.at

Odborný časopis na podporu drevárskej a nábytkárskej výroby.

Zásady spracovania osobných údajov

Uložiť

Uložiť

Newsletter

Prihláste sa pre prijímanie newsletter-a. Nezmeškáte tak žiadne aktuálne novinky.

Rozosielame iba dôležité informácie. Nespamujeme!