úterý 24. duben 2018 18:10
Registrace    

Na mezinárodním Mistrovství Polska parketářů – juniorů, které proběhlo na přelomu ledna a února při příležitosti konání mezinárodního stavebního veletrhu BUDMA v Poznani (30. 1.–2. 2. 2018), zvítězil po krátkém parketářském zácviku Jan Rázek, student 3. ročníku učebního oboru Truhlář ze SOU nábytkářského a SOŠ, s.r.o. Liberec – Kateřinky. V soutěži profesionálních parketářů do 25 let z Polska, Běloruska, Ukrajiny, Ruska a České republiky bylo jeho dílo vyhodnoceno porotou jako nejlepší z celkem 11 dokončených pokládek „parketových podlah“.

Moje meno je Jana Kamenská a som študentkou 2. ročníka SOŠ drevárskej vo Zvolene, odbor Tvorba nábytku a interiéru. Výber strednej školy som dlho zvažovala. Nakoniec som rada, že som si vybrala práve túto školu. Štúdium v tomto odbore mi ponúka veľa nových možností, ako niečo vymýšľať a tvoriť. Jednou z príležitostí bol aj XIX. ročník súťaže „Etudy z dreva“, ktorej sa naša škola pravidelne zúčastňuje.

Počet žiakov Strednej odbornej školy drevárskej vo Zvolene rastie už tri školské roky za sebou. V súčasnom školskom roku 2017/18 má 421 žiakov, v drevárskych odboroch 262 žiakov denného štúdia (62 %). Po prvý raz má žiakov zapojených do duálneho vzdelávania: dvoch stolárov a piatich čalúnnikov. Žiaci tvoria 20 vyučovacích tried a vedomosti získavajú v šiestich študijných a dvoch učebných odboroch.

Odborný časopis na podporu dřevařské a nábytkářské výroby.

Newsletter

Přihlaste se pro příjem newsletteru. Nezmeškáte tak žádné aktuální novinky.

Rozesíláme pouze důležité informace. Nespamujeme!